BOSPHORUS FILM LAB

Pitching Platformu

    Kamila Morgisz
    Faruk Güven
    George Goldenstern

Work In Progress

    Elma Tataragic
    Aiste Racaityte
    Serdar Can
Gabriele Brunnenmeyer
Benjamin Mirguet
Giovanni Robbiano
Matthieu Darras
Chadi Zeneddine
Ilaria Gomarasca
Marija Razgute
Pitching Platformu

TRT Ortak Yapım Ödülü

Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü

Work In Progress

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü:  25.000 TL​

CGV Mars Film Dağıtım Ödülü

MASTERCLASS: DANIS TANOVIĆ

Tarih: 24.10.2021

Saat: 14.00

Mekan: Atlas 1948 Sineması

BAŞVUR
İLK UZUN METRAJIMI NASIL YAPTIM?

Tarih: 25.10.2021

Saat: 15.30

Mekan: Akademi Beyoğlu

Kar ve Ayı filminin yönetmeni Selcen Ergun ile yapımcısı Nefes Polat, bize ilk filmlerinin yapımındaki süreci anlatacak ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Konuşmacılar:

Selcen Ergun - Yönetmen 

Nefes Polat - Yapımcı

BAŞVUR
TÜRKİYE’DE MINORITY CO-PRODUCTION

Tarih: 26.10.2021

Saat: 15.30

Mekan: Akademi Beyoğlu

Türkiye’nin küçük ortak olarak dahil olduğu projeler için alınabilecek film yapım fonları hakkında konuşulacak.

Konuşmacılar:

Enes Erbay - Yapımcı 

Zeynep Koray - Yapımcı

Faruk Güven - TRT Sinema Müdürü

Ece Tarlan - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Eurimages Temsilcisi

BAŞVUR
MASTERCLASS: CARLOS REYGADAS

Tarih: 29.10.2021

Saat: 18.30

Mekan: Atlas 1948 Sineması

BAŞVUR

ESMA'DAN SONRA

Yönetmen: Mehmet Atan, Yunus Emre Özdemir / Yapımcı: Ahmet Edebali

HAKKI

Yönetmen: Hikmet Kerem Özcan / Yapımcı: Öykü Canlı

HAYAL KUŞU

Yönetmen / Yapımcı: Murat Pay

MEVSİMLERİN ARDINDAN

Yönetmen: Mustafa Kara / Yapımcı: Olena Yershova Yıldız, Mustafa Kara

ÖLÜ MEVSİM

Yönetmen: Doğuş Algün / Yapımcı: Burak Kaplan

ORHAN USTA

Yönetmen: Eyüp Boz / Yapımcı: İffet Eren Danışman Boz

PARYALAR İÇİN BEL KANTO

Yönetmen / Yapımcı: Halit Eke

YAZ IŞIĞI

Yönetmen: Kerem Kuşçu / Yapımcı: Nermin Aytekin

ARKA BEŞLİ

Yönetmen: Orkun Göntem / Yapımcı: Tanay Abbasoğlu

BARS

Yönetmen: Orçun Köksal / Yapımcı: Alara Hamamcıoğlu, Arda Çiltepe, Sinan Kesova

BİR TUTAM KARANFİL

Yönetmen: Bekir Bülbül / Yapımcı: Halil Kardaş

İÇ BAHÇE

Yönetmen: Ceren Şahan / Yapımcı: Dilek İris

KABAHAT

Yönetmen: Ümran Safter / Yapımcı: Suraj Sharma

TAHTA KILIÇ

Yönetmen: Emre Konuk / Yapımcı: Uğur Veli

KLONDİKE

Yönetmen: Maryna Er Gorbach / Yapımcı: Mehmet Bahadır Er, Sviatoslav Bulakovskyi

BÖLGE

Yönetmen: Mesut Keklik / Yapımcı: Burak Yavuz