Boğaziçi Film Festivali’nden Yeni Ödüller!

Boğaziçi Film Festivali’nden Yeni Ödüller!

Boğaziçi Film Festivali’nden Yeni Ödüller!

 

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile düzenlenen Boğaziçi Film Festivali’nin yerli sinema üretimine desteği 3 yeni ödülle birlikte devam ediyor. 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında 6.sı düzenlenecek festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’ndaki filmlerden birinin yapımcısı Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB) tarafından verilecek özel bir ödülü kazanırken, TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenen Bosphorus Film Lab’de de bir proje 50.000 TL değerinde Digiflame VFX Post Prodüksiyon Hizmet Ödülü’nü, bir diğer proje de CGV Mars Film Dağıtım Ödülü’nün sahibi olacak.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla 6.sı düzenlenecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin yerli sinema üretimine desteği devam ediyor. 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek festival, bu yıl Ulusal Uzun Film Yarışması’na ve Bosphorus Film Lab programına toplam 3 yeni ödül daha ekliyor.

 

FİYAB’dan yapımcılara ödül!

Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB) tarafından bu yıl ilk kez sahibini bulacak olan FİYAB Yapımcı Ödülü için, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan, ilk ya da ikinci filmini çekmiş yapımcılar değerlendirilecek. 10.000 TL değerindeki FİYAB Yapımcı Ödülü, zor koşullarda film yapma becerisi gösteren, bütçesinden çekimine filmin tüm süreçlerini başarıyla yürüten yapımcıları ve bağımsız sinemayı desteklemek amacıyla düzenleniyor. Festivalin Türkiye sinemasının son bir yılına odaklanarak hazırlanan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda bir film 100.000 TL değerindeki En İyi Film Ödülü’nü kazanırken, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni” ve “En İyi Kurgu” dallarında da para ödülleri verilecek.

 

CGV Mars’tan ve Digiflame’den destek

TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenen ve genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destek oluşturmak amacıyla düzenlenen Bosphorus Film Lab’e de iki yeni ödül geliyor. Pitching kategorisinde yer alan projeler bu yıl, TRT Ortak Yapım Ödülü’nün yanı sıra 50.000 TL değerinde Digiflame VFX Post Prodüksiyon Hizmet Ödülü için de yarışacak. Bosphorus Film Lab’in bir diğer ödülü ise Work in Progress kategorisinde verilecek. 25.0000 TL değerindeki T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’nün yanı sıra bir proje de bu yıl ilk kez verilecek CGV Mars Film Dağıtım Ödülü’nün sahibi olacak.

 

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve Medya Akademisi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

 

 

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali

26 Ekim–3 Kasım 2018