“TATLI SÜT KÖPÜĞÜ” FİLMİNİN EKİBİ 10. BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ’NDEYDİ!

Yönetmen Olgun Özdemir’in dünya prömiyerini 44. Moskova Film Festivali’nde yapan “Tatlı Süt Köpüğü” filminin ekibi, Türkiye prömiyerini 10. Boğaziçi Film Festivali’nde yaptı.

“TATLI SÜT KÖPÜĞÜ” FİLMİNİN EKİBİ 10. BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ’NDEYDİ!

Yönetmen Olgun Özdemir’in dünya prömiyerini 44. Moskova Film Festivalinde yapan “Tatlı Süt Köpüğü” filminin ekibi, Türkiye prömiyerini 10. Boğaziçi Film Festivali’nde yaptı.

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 10. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Yarışma filmlerinden olan “Tatlı Süt Köpüğü”nün Türkiye prömiyeri yapıldı. 25 Ekim Salı günü Atlas 1948 Sineması’nda gerçekleşen gösterim sonrası düzenlenen söyleşiye filmin yönetmeni Olgun Özdemir ve oyunculardan Rojin Altın Tehrani, Önder Yalçın, Yaman Yoldaş Steinmetz katıldı. Söyleşinin moderatörlüğünü ise sinema yazarı Gökşen Aydemir üstlendi.

Filmin yönetmeni Olgun Özdemir, yolda yürürken kendisinden rahatsız olduğunu düşündüğü bir kadını rahatlatmak için hızlandığını ve o gün filmi çekmeye karar verdiğini söyledi. Bu noktada erkek olmanın da zor olduğunu belirten Özdemir, filmin pek çok farklı konuya yer verdiğini de ifade etti. Türkiye siyasi hayatından izler de olduğunu belirten Özdemir, yorumları seyirciye bıraktığını dile getirdi.

Seyircilerin, mekanların sınırlı olmasının nedenini sorması üzerine Özdemir, pandemi koşullarından dolayı kısıtlı mekanlar kullanıldığı şeklinde cevap verdi. Bu filmi üçleme olarak çekmeyi düşündüğünü ancak vazgeçtiğini de söyleyen Olgun Özdemir, tüm karakterlerin neden ilk kısımda yer aldığı sorusuna da “Tüm karakterleri başlarda görmeyince olmadı. Kurgu dolayısıyla mutlaka ortalara doğru kötü karakterleri yerleştirmem gerekti.” diye konuştu.

Filmin sürecinin nasıl geliştiği sorusunu İranli oyuncu Rojin Altın Tehrani, ilk tecrübesi olduğunu söyleyerek cevaplamaya başladı. Kadın cinayetlerini işlemesi nedeniyle de filmin kendisi için önemli olduğunu söyleyen Tehrani, aynı şeyleri yaşadığı böyle bir rolde oynamayı çok istediğini belirtti.

Oyunculardan Önder Yalçın ise daha önce oynadığı komedi rollerinin aksi yönde bir karakter oynadığını ve bu noktada kendisine güvendikleri için de mutlu olduğunu ifade etti.

Olgun Özdemirin yönettiği “Tatlı Süt Köpüğü” filmi, İngiltereden Türkiyeye dönen bir kadın ve kendisiyle yüzleşmekten kaçan bir adamın yarım kalan bir kitabı tamamlamak için çabalarını ele alıyor.

Festival Biletleri Mobilet’te!

10. Boğaziçi Film Festivali’nin film gösterimleri fiziki olarak Atlas 1948 SinemasıAtatürk Kültür Merkezi (AKM) Yeşilçam Sineması ve Kadıköy Sineması’nda gerçekleşecek. Festival biletleri 30 TL, belgesel ve kısa film gösterimleri ise 20 TL olmak üzere mobilet.com üzerinden satışa sunuluyor. Ayrıca biletler, festival süresince Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması gişelerinden de alınabilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği, VakıfBank’ın Ana Sponsorluğu, TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı, Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortaklığı ile gerçekleşecek “10. Boğaziçi Film Festivali” ile ilgili tüm gelişmelere ve festivale dair güncel haberlere www.bogazicifilmfestivali.com ve festivalin resmî sosyal medya hesapları üzerinden erişilebilir.